در دعوای مسلمانان قاضی کافر نباشد

یکشنبه 3 شهریور 1392 06:54 ب.ظنویسنده : خندانک تنها

 
خاطره ای از ابو ترابی.
من این خاطره رو شنیدم مو به تنم سیخ شد.

روز بازدید صلیب سرخی‌ها، برخی آزادگان از شكنجه‌های بعثی ها شكایت كردند، ولی وقتی نماینده صلیب سرخ از مرحوم ابوترابی سؤال كرد ، ایشان در جواب گفته بود، هیچ شكایتی از اوضاع ندارد، بالاخره اسارت است و از شكنجه‌ها هیچ نگفته بود.

بعد از بازدید نمایندگان صلیب سرخ، سرهنگ عراقی فرمانده اردوگاه و عامل شكنجه ایشان آمد و گفت، چرا اعمال ما را نزد نمایندگان صلیب سرخ لو ندادید، مرحوم ابوترابی با ذكر آیه « ولن یجعل الله للكافرین علی المومنین سبیلا» گفته بود، بالاخره گرچه ما با هم در حال جنگ هستیم، ولی هم ما مسلمان هستیم و هم شما ، این درست نیست كه با دادن گزارش، زمینه سلطه كافران بر مسلمانان را فراهم كنیم.

با این توضیح ،‌آن سرهنگ عراقی به شدت تحت تاثیر قرار گرفته بود و به پای محروم ابوترابی افتاده بود كه چقدر برای عقاید خود احترام قایل است ، لذا گفته بود اعمال ما از این پس نسبت به اسرا اصلاح می‌شود.
همین معامله مرحوم ابوترابی با خداوند كه به خاطر خدا حاضر نشده بود با كافران همكاری كند باعث شد، ایشان در طول دوره اسارت جان هزاران اسیر را از مرگ نجات دهد و روحیه آنها را در سخت‌ترین شرایط در خط اسلام حفظ كند.

آخرین ویرایش: - -

 

 در این وب

  • قالب وبلاگ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات